Rohanó világunkban a gyermekeknek nagy szükségük van a nyugodt harmonikus energiákra. Segítséget jelenthet számukra a tibeti hangtálakkal, gonggal és egyéb hangterápiás eszközökkel történő játékos foglalkozás és relaxáció. A Misi Mókus Magánóvodában az országban elsőként indítottunk Hangpancsi heti foglalkozásokat, a terápiás módszer kifejlesztője, Szedlacsek Katalin vezetésével.
A hangtálakkal való játék inspirál, növeli a kreativitást és hatással van a magatartási és viselkedési problémákra, az egészséges önbizalom és megfelelő önértékelés kialakítására, oldja a teljesítménnyel kapcsolatos szorongást, fejleszti a hallásfigyelmet, az önfegyelmet, harmonizálja a csoportot. Egy hangburokban vannak ilyenkor a gyerekek, hiszen a hangokkal történő ellazulás csillapítja a félelmet és a belső nyugtalanságot, elősegíti a felfogó képességet, egyedi módon segíthet a figyelemzavaros gyermekeknek is.
Hogyan fejleszt?
A gyerekek nyitottak a hangokra, a rezgésekre, ami komplexen fejleszti a gyermekek készségeit, mely készségek fejlettsége alapfeltétele az iskolai jó teljesítménynek, a boldog gyermeki létnek. Azon kívül, hogy a gyermekek nagyon jól érzik magukat a hangtál-foglalkozásokon, segíti a motorikus fejlődést, a mozgáskoordinációt, a beszéd-, írás- és olvasási készséget, elősegíti az összpontosítást, valamint jó hatással van a túlmozgásos gyerekekre is.
A megfelelő alkalmazás esetén a hangtálakkal számos pozitív hatást lehet elérni. Nyugtatóan hatnak, javul a közérzet, mély nyugalmi állapot jön létre, ugyanakkor növeli az éberséget, a koncentrációs – és érzékelő képességet és a kreativitást, így jótékonyan befolyásolja a tanulási képességeket, növeli az önbizalmat. Természetesen a hangtálakkal történő foglalkozásoknál sem lehet szétválasztani a fejlesztendő területeket egymástól, minden foglalkozás, játék több területre is hat: