Mint a világban minden, minden gyermek más és más. Eltérő ütemben növekednek, fejlődnek. Óvodánk kitűzött feladata, hogy minden gyermek a számára legmegfelelőbb nevelést, oktatást kapja. Ezért a differenciált fejlesztés, türelem, empátia alkotják óvodánk nevelési elvének alappilléreit.
A tevékenységközpontú óvodai nevelés a gyermek középpontba helyezését és az óvoda nevelési funkciójának kiteljesítését tekinti alapvető feladatának. Az óvoda nevelő intézmény, s mint ilyen a gyermeki személyiség kibontakoztatására, nevelésére, fejlesztésére törekszik. Tehát nem csupán „megengedi”, hogy a gyermek fejlődjön, nem passzívan szemléli ezt a fejlődést, hanem lehetővé teszi, elősegíti azt, tudatosan tervezett, szervezett nevelési helyzetek megteremtésével. A tevékenységközpontú óvodai nevelés a 3-7 éves korú gyermekek szociális életképességét (életre nevelését) minden későbbi fejlődés alapjaként kezeli, a pedagógiai célok és feladatok centrumába tudatosan az együttműködési és érintkezési képességek fejlesztését állítja, azaz kooperációra és kommunikációra kívánja képessé tenni óvodáskorban a gyermekeket.
Célunk, hogy a gyermekek optimális fejlődéséhez szükséges feltételeket megteremtsük, kialakítsunk egy olyan biztonságot nyújtó, otthonos légkört, melyben minden gyermek felszabadultan tevékenykedhet, fejlődhet.